Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Lietuvos advokatūros stiprybė – konservatyvios vertybės ir tradicijos

2013-11-23

Vilnius, lapkričio 23 d. Penktadienį advokatai ir advokatų padėjėjai rinkosi į kasmetinę Teisingumo ministerijoje Lietuvos advokatūros ir Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos organizuojamą konferenciją. Renginio tema „Advokatų veiklos tradicijos ir naujovės: ar keičiamės?“ buvo dedikuota Lietuvos advokatūros 95-erių metų jubiliejui.

 

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Dina Adomavičiūtė, Lietuvos Jaunųjų advokatų asociacijos prezidentė, advokatų kontoros „Borenius“ advokatė ir Leonas Virginijus Papirtis, Advokatų tarybos pirmininkas, pabrėžęs konservatyvumo ir dorovinių vertybių svarbą advokatų veikloje.

 

Pirmoji konferencijos sesija buvo skirta atsakyti į klausimą, ką kiekvienas advokatas turėtų žinoti apie Lietuvos advokatūros istoriją, kokiomis vertybėmis vadovautis ir kokia yra Lietuvos advokatūros ateities vizija. Joje pranešimus skaitė metras Kazimieras Motieka, advokatų profesinės bendrijos „Motieka ir Audzevičius“ advokatas, Eglė Matuizaitė, advokatų kontoros „Matuizaitė ir partneriai“ advokatė ir Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Liudvika Meškauskaitė.

 

Advokatų tarybos vicepirmininkė Liudvika Meškauskaitė kalbėjo apie Lietuvos advokatūros ateities siekius, paminėdama pagrindinius pastarųjų metų pasiekimus, kaip antai – pripažintas teisinio išsilavinimo cenzas siekiant tapti advokatu, laimėtos bylos prieš tuos, kurie teisines paslaugas dangsto advokato vardu, iškovotą galimybę net ir vienam advokatui steigti profesinę bendriją ir kt. Taip pat buvo išryškintos pagrindinės problemos, kurias korporacijai artimiausiu metu reikia išspręsti. Tai mokestinės problemos ir būtinybė rasti atsakymą į klausimą, ar reikia keistis, ieškoti naujų veiklos formų ar likti tokiems patiems ir prarasti mokestines lengvatas; taip privalomumas pasiekti, jog valstybės garantuojama teisinė pagalba būtų atskirta nuo biurokratijos bei būtų išsaugota pamatinė advokatūros vertybė – savarankiškumas.

 

„Vienas didžiųjų siekių – advokato etika. Tai istorinė tema (...). Reikia išspręsti disonansus ir Visuotiniame advokatų susirinkime priimti naują Advokatų etikos kodeksą, kuriam rengti Advokatų taryba sudarė darbo grupę“, – kalbėjo advokatė Liudvika Meškauskaitė. Savo pranešimą ji baigė, įvardydama siekį, kuriam reikia visų advokatų ir advokatų padėjėjų pastangų – suburti korporacijos narius pasiūlant naujas socialinio bendravimo formas, įamžinant istorines akimirkas filmuose ir knygose, dalyvaujant organizuojamuose renginiuose.

 

Pirmoji sesija baigta Vilniaus advokatų kontoros „SPES“ advokato ir taip pat Lietuvos advokatūros Revizijos komisijos nario Henriko Celencevičiaus moderuojama diskusija „Lietuvos advokatūros ir advokatų tradicijos: žinome ar girdėjome, tęsti ar keisti?“, kurioje dalyvavo advokatai Kazimieras Motieka, Renata Beržanskienė, Jonas Saladžius ir Valdemaras Bužinskas. Diskusijos klausytojai daugiausiai kamantinėjo prelegentus apie dorovę – prieita išvados, jog ji turi būti tokia, kad žmonės advokatą suprastų, žmonės juo pasitikėtų ir žmonės būtų advokato atliktu darbu patenkinti.

 

Popietinėje konferencijos dalyje ieškota atsakymų į klausimus, kokius iššūkius reikia įveikti siekiant prisitaikyti prie elektroninės erdvės teisinėje sferoje ir kokius privalumus toji elektroninė erdvė sukuria. Konferencijoje dalyvavęs Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Vytautas Zelianka aptarė e-teismų paslaugas, kaip jos atrodo patiems teisėjams. Nacionalinės teismų administracijos Teismų veiklos analizės skyriaus vyriausiasis specialistas Vladimir Kosatyj analizavo e-teismų sistemos privalumus ir trūkumus. „Microsoft Lietuva“ atstovas Martynas Bieliūnas papasakojo apie IT vystymąsi ir įtaką advokatų veiklai.

 

Daugiausiai klausytojų klausimų sulaukė sesijos „Reklamos naujovės advokatų veikloje“ pranešimai, kuriais aiškintasi, ar advokato reklama yra specifinė reklamos rūšis, kokie yra pagrindiniai advokatų reklamos ribojimai, ar advokato reklama yra suderinama su advokato profesija. Šios sesijos pranešėjai – advokatų profesinės bendrijos „Bagdanskis iLAW“ advokatas Tomas Bagdanskis, kalbėjęs apie teisinių paslaugų marketingą; Advokatų tarybos narys, advokatų kontoros „Eversheds Saladžius“ vadovaujantis partneris Jonas Saladžius, pristatęs reklamos, atitinkančios advokato veiklą, principus ir advokatų kontoros „Sorainen“ plėtros ir rinkodaros vadovė Vaida Zykutė, panagrinėjusi, kaip reklama padeda ar trukdo saugoti organizacijos ar asmens reputaciją.

 

Konferencija baigta mediacijai skirta tema, kurioje pranešimus skaitė Natalija Kaminskienė, advokatų profesinės bendrijos „Sviderskis, Kaminskienė ir partneriai“ advokatė, Renata Beržanskienė, Advokatų tarybos narė, advokatų kontoros „Sorainen“ advokatė ir Mindaugas Kukaitis, Advokatų garbės teismo pirmininkas.

 

Konferencijos akimirkas rasite Lietuvos advokatūros interneto svetainėje, renginių archyve.

 

 
 
Informacija atnaujinta:
2013-11-24
Informaciją paskelbė:
LA administracija
 

Teisinė informacija

 

Aliorum vitia cernimus, nostra non videmus

(liet.k. kitų ydas pastebime, o savųjų nematome)