Naujienos

Didžiausia konkurencijos teisės konferencija Lietuvoje „Konkurencijos teisės aktualijos 2024“

2024 02 19

Trečius metus iš eilės konkurencijos teisės praktika bei aktualijoms besidominčius specialistus, taip pat verslo bei viešojo sektoriaus atstovus kvies jau tradicija tapęs didžiausias Lietuvoje konkurencijos teisės renginys „Konkurencijos teisės aktualijos 2024“.

 

„Ankstesnių metų patirtis bei gausus dalyvių skaičius iš įvairiausių institucijų: verslo bei viešojo sektoriaus, kitų organizacijų ir asociacijų rodo, kad konkurencijos teisės konferencija yra laukiama. Juolab, kad aktualiomis Konkurencijos teisės temomis organizuojamas renginys – puiki galimybė aptarti konkurencijos teisės reguliavimą bei keliamą problematiką bei aktualijas su savo srities profesionalais tiek iš viešojo, tiek iš privataus sektoriaus, kurie geranoriškai dalinsis savo pastebėjimais ir įžvalgomis. Šiemet ypač džiugu, kad konferencijoje dalyvauti Europos Sąjungos Teisingumo Teismo bei Konstitucinio Teismo teisėjai, kurie pasidalins naujausia Europos Sąjungos ir nacionalinių teismų praktika ir kvies diskutuoti kitomis aktualiomis temomis“, - teigia Lietuvos advokatūros Konkurencijos teisės komiteto pirmininkė Rasa Zaščiurinskaitė.

 

Konferencija vyks š. m. kovo 21 d. (ketvirtadienį) nuo 9:00 val. gyvai Vilniuje, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) konferencijų salėje, adresu: Saulėtekio al. 5.

Konferencijos metu Advokatūros, teismų bei Konkurencijos tarybos atstovai diskutuos aktualiomis konkurencijos teisės ir teisės į gynybą temomis, bus aptariamos Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktikos aktualijos konkurencijos bylose, diskutuojama dėl Konkurencijos tarybos teisės rinkti informaciją, balansuojant su teise į gynybą ir viešojo administravimo principais, diskutuojamos baudų diferencijavimo ir baudų teisminės kontrolės galimybės. Atsižvelgiant į naujausią  Konkurencijos tarybos praktiką, kartu su konkurencijos ekonomistais bus diskutuojama koncentracijų vertinimo aktualiais klausimais, įskaitant ekonominių įrodymų poreikį koncentracijų nagrinėjime. Dar viena itin aktuali konferencijos tema - nekonkuravimo susitarimai ir kiti konkurencijos ribojimai darbo rinkose bei kaip išvengti pažeidimų ir galinčių grėsti itin didelių sankcijų.

Konferenciją organizuoja Lietuvos advokatūros Konkurencijos teisės komitetas, Konkurencijos taryba ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetas.

Norint renginyje dalyvauti gyvai, būtina registracija. Dalyvavimas renginyje – nemokamas, tačiau vietų skaičius yra ribotas. Registruotis galima čia, o su renginio programa galima susipažinti čia.

Advokatams ir advokatų padėjėjams už dalyvavimą konferencijoje bus skiriamas 1 kvalifikacinis balas.