Naujienos

Grįžta susidomėjimo sulaukęs renginys konkurencijos teisės klausimais

2023 03 03

Sulaukusi susidomėjimo prieš dvejus metus, šiemet diskusijos formatu sugrįžta konferencija „Konkurencijos teisės aktualijos 2023“. Renginio metu bus diskutuojama aktualiausiais Europos Sąjungos ir Lietuvos konkurencijos taisyklių taikymo ir pažeidimų klausimais.

Konferencija skirta visiems, norintiems sužinoti apie naujausią konkurencijos teisės reguliavimą bei prioritetus. Renginyje savo įžvalgomis, nuomonėmis ir patirtimi dalinsis Lietuvos advokatūros, Konkurencijos tarybos, Lietuvos teismų, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto atstovai, advokatai, kurie specializuojasi konkurencijos teisės srityje, taip pat viešojo sektoriaus bei verslo profesionalai.

„Reikšmingą įtaką prekybai ir verslui turi konkurenciniai susitarimai ir jų taikymo apimtis. Konkurencijos teisės tematika organizuojamas renginys – puiki galimybė aptarti konkurencijos teisės reguliavimą bei keliamą problematiką. Kartu tai paskata apžvelgti naujoves, formuojamą tiek nacionalinę, tiek Europos Sąjungos praktiką konkurencijos teisės srityje bei ieškoti atsakymų į kylančius iššūkius“, – teigia Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Lietuvos advokatūros Konkurencijos teisės komiteto pirmininkės Rasos Zaščiurinskaitės teigimu, prieš keletą metų surengta konferencija konkurencijos teisės klausimais tapo naudinga ir aktuali visiems.

„Ši konferencija – puiki platforma su savo srities profesionalais apžvelgti pastarųjų metų aktualiausius konkurencijos teisės klausimus ir praktiką Lietuvoje, aptarti tendencijas ir ko tikėtis 2023 metais, diskutuoti šiais klausimais tarp Konkurencijos tarybos, teismų, advokatų ir viešojo sektoriaus ir verslo atstovų. Konferencija taip pat siekiama edukuoti tiek advokatus, tiek verslą, tiek bendrai visuomenę, kodėl kiekvienam iš mūsų yra svarbios konkurencijos taisyklės, ką svarbu žinoti ir kaip užtikrinti sąžiningą bei teisingą savo teisių gynimą procesuose, susijusiuose su konkurencijos taisyklių pažeidimu“, - sako Lietuvos advokatūros Konkurencijos teisės komiteto pirmininkė.

Šiuo metu tai yra bene didžiausias bendras Konkurencijos tarybos, teismų, advokatų ir verslo atstovų renginys, organizuojamas apie konkurencijos teisę Lietuvoje. Ši konferencija yra skirta visiems, kam vienu ar kitu aspektu tenka susidurti su sąžiningos konkurencijos užtikrinimu praktikoje ar norėtų daugiau sužinoti apie naujausią konkurencijos teisės reguliavimą ir Konkurencijos tarybos praktiką bei prioritetus.

„Konkurencijos tarybos patirtis rodo, kad vis daugiau verslo atstovų suvokia kylančią riziką pažeisti Konkurencijos įstatymą, – tai ne tik gresiančios baudos, bet ir žala reputacijai, asmeninė atsakomybė įmonės vadovui, galimi ieškiniai dėl žalos atlyginimo ar pašalinimas iš viešųjų pirkimų. Kodėl verslui svarbu deramai įvertinti šią riziką, kaip tai gali prisidėti prie konkurencijos kultūros sklaidos Lietuvoje, aptarsime ir renginio metu, taip pat pasidalinsime naujausia institucijos veiklos praktika“, – teigia Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekano doc. dr. Haroldo Šinkūno teigimu, valstybės bei savivaldybės institucijų, verslo, privačiųjų subjektų bei mokslo įstaigų bendradarbiavimas pasižymi akivaizdžia nauda ir galimybėmis.

„Skirtingų institucijų bendradarbiavimas kuria palankias sąlygas nuolatiniam ekspertų apsikeitimui žiniomis, patirtimi, praktiniais pavyzdžiais, ieškant efektyvių ir proporcingų sprendimų. Be to, bendradarbiavimas su mokslininkais padeda suprasti rinkos tendencijas, planuoti verslo vystymą, kurti naujus produktus, didinant konkurencingumą, tačiau nepažeidžiant konkurencijos teisės taikomų taisyklių apimties,“ – tikina Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas doc. dr. Haroldas Šinkūnas.

Konferencijoje bus diskutuojama, kaip užtikrinti efektyvų Konkurencijos įstatymo įgyvendinimą, nepažeidžiant ūkio subjektų procesinių teisių; kaip gerinti Konkurencijos tarybos, advokatų ir verslo bendradarbiavimą, siekiant efektyvaus koncentracijų nagrinėjimo proceso. Taip pat bus aptariama, kas nauja ir aktualu Europos Sąjungos ir nacionaliniame reguliavime ir praktikoje draudžiamų susitarimų kontekste. Renginio metu bus aptariami valstybės ir savivaldybių dalyvavimo versle ribojimai ir galimybės bei susijusi Konkurencijos tarybos ir teismų praktika bei kiti aktualūs praktiniai klausimai.

Konferencija vyks š. m. kovo 23 d. (ketvirtadienį) nuo 9:00 val. gyvai Vilniuje, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), adresu: Saulėtekio al. 5.

Konferenciją organizuoja: Lietuvos advokatūra, Konkurencijos taryba ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetas.

Norint renginyje dalyvauti gyvai, būtina registracija. Dalyvavimas renginyje – nemokamas, tačiau vietų skaičius yra ribotas. Registruotis galima čia. Su renginio programa galima susipažinti čia.