Naujienos

Ieškomas advokatas pro bono paslaugoms dėl ieškinio Sausio 13-osios byloje

2021 06 04

Lietuvos advokatūra gavo kreipimąsi iš piliečio R.P., kuris aktyviai dalyvavo ilgą laiką besitęsiančioje Sausio 13-osios byloje, nes tą dieną buvo nužudytas jo tėtis.  Dalinamės jo prašymu, siekiant padėti surasti advokatą, kuris galėtų pagelbėti neatlygintinai paruošiant bei pateikiant ieškinį.

Dalinamės prašymo ištrauka:

<..>Šioje byloje aš septynerius metus kėliau aukščiausios grandies vado – M. G. atsakomybę. Generalinė prokuratūra kategoriškai atsisakinėjo jo atsakomybę tirti ir netgi atsisakinėjo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos jo atsakomybės. <..> Advokatas A.B. šiuos septynerius metus pro bono dirbo šiuo klausimu ir rengė įvairiausius raštus Generalinei prokuratūrai ir teismams. Mes puikiai abu supratome kad ėmėmės beveik neįmanomo darbo. Baudžiamasis procesas šioje byloje jau beveik baigėsi. Kovo pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė nutartį kaltinamųjų atžvilgiu, tačiau jų tarpe nėra aukščiausiosios grandies vado – SSRS Karinių pajėgų vado M. G. Jo vaidmuo liko neįvertintas. Kadangi Lietuvos Respublika per savo instituciją Generalinę prokuratūrą atsisakė tirti M. G. vaidmenį, lieka vienintelė galimybė – aš kaip Lietuvos Respublikos pilietis galiu pateikti ieškinį M. G. ir jo atsakomybę iškelti bent jau civilinio proceso tvarka. Aš puikiai suprantu, kad neįmanoma laimėti tokio proceso dėl visokiausių priežasčių, bet man atrodo labai svarbu bent šį klausimą iškelti kol dar yra tokia galimybė. Advokatas A.B. mielai sutinka pasidalinti savo visomis žiniomis, ką pavyko mums sužinoti baudžiamojoje byloje, bet jis dėl asmeninių priežasčių negali pateikti civilinio ieškinio.  Todėl ieškau kito advokato/advokatės, kuris/kuri sutiktų bendradarbiauti ir pro bono padėti parengti ieškinį. <..>

Jei domina šis atvejis ir sutinkate padėti, parašykite el. paštu: ieva.paliliuniene@advokatura.lt, kad galėtumėme perduoti kontaktus.