Naujienos

Kviečiame prisidėti prie projekto nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje „Project Sunflowers“

2022 06 16

Nuo tada, kai prasidėjo Rusijos karinė agresija Ukrainoje vasario 24 d., kasdien matome pranešimus apie įvairius žiaurius nusikaltimus ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus. Šiandien daugiau nei 4 milijonai ukrainiečių išvyko iš Ukrainos ieškoti prieglobsčio kaimyninėse šalyse. Ukrainoje įvykdytų ir vis dar kasdien vykdomų nusikaltimų liudininkų skaičius yra toks didžiulis, kad jokia teisingumo sistema nepajėgi susidoroti su tokiais informacijos kiekiais. Vis dėlto, ankstesnė patirtis, tiriant tokio tipo nusikaltimus tarptautiniuose ir vidaus baudžiamuosiuose procesuose, rodo, kad tik kai kurie nukentėjusieji duoda parodymus prokurorams, o dar mažiau liudija teisme. Todėl ypatingai svarbu rinkti informaciją apie tokių nusikaltimų aukas ir nusikaltimų įrodymus.
 
Projectsunflowers.org yra saugi platforma, kuri skurta tam, kad pagelbėtų valstybės institucijoms ar bet kokiems tarptautiniams teismams, įsteigtiems dėl karo nusikaltimų, karo prieš žmoniją, genocidą, agresiją ar kitus rimtus žmogaus teisių pažeidimus, susijusius su Rusijos karu Ukrainoje. Projektas taip pat apima ir nemokamą online mokomąją medžiagą, susijusią su baudžiamaisiais procesais karo nusikaltimų, nusikaltimų žmogiškumui tematika, taip pat apima informacijos, įrodymų rinkimą karo Ukrainoje kontekste ir kartu psichologinę pagalbą visų šių nusikaltimų liudininkams.
 
Visus Lietuvos advokatūros bendruomenės narius labai kviečiame prisidėti prie projekto ir ne tik gilinti žinias šioje srityje, bet taip pat ir nukreipti savo klientus, kurie tiesiogiai susidūrė su karu Ukrainoje ir gali turėti naudingos informacijos ar kitokių karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmogiškumui Ukrainoje įrodymų.
 
Daugiau informacijos: https://projectsunflowers.org/