Naujienos

Lietuvos advokatūros ir Caritas akcijos metu suteiktos 465 nemokamos teisinės konsultacijos

2023 12 20

Neišgalintys susimokėti už teisines konsultacijas galėjo nemokamai konsultuotis Lietuvos advokatūros ir Caritas vykusios akcijos metu. Advokatai ir advokatų padėjėjai konsultavo civilinės, administracinės, darbo, šeimos, baudžiamosios teisės srityse.

Nuo š.m. lapkričio 20 d. iki š.m. gruodžio 8 dienos nemokamos teisinės konsultacijos buvo suteiktos 465 asmenims Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Telšių ir Vilkaviškio arkivyskupijose, jiems susitinkant gyvai su advokatais ar jų padėjėjais bei nuotoliniu būdu. Konsultacijos vyko ne tik lietuvių, bet ir lenkų, rusų kalbomis.

Daugiausia konsultacijų buvo suteikta Kauno arkivyskupijoje – 135 ir Vilniaus – 120. Telšių arkivyskupijoje suteiktos konsultacijos 60 asmenų, Šiaulių – 27, Panevėžio – 25, Vilkaviškio – 15. Nuotoliniu būdu buvo suteiktos 83 konsultacijos.

Klausimai, kuriuos prieš svarbiausias metų šventes norėjo išspręsti žmonės – net 38 kategorijų, tačiau dominavo skyrybos, skolos, paveldėjimas, vaikų priežiūros pasidalijimo neaiškumai.

Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Carito akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias šiais metais žmonėms dovanojo beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų.

„Jau aštuntus metus iš eilės advokatai ir advokatų padėjėjai noriai įsitraukia į šią akciją ir yra pasiruošę padėti žmonėms, kuriems finansiškai sunku gauti teisinę pagalbą. Galime pažadėti, kad kitais metais ši akcija tikrai vyks ir visi norintys pasikonsultuoti galės kreiptis į advokatus. Taip pat, ieškosime būdų šias konsultacijas suteikti ir dažniau“, - sako Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Pasak Lietuvos Carito generalinės sekretorės Deimantės Bukeikaitės, neabejotinai dalis žmonių pasitiks šventes su mažesniu rūpesčiu bagažu.

„Esame labai dėkingi Lietuvos advokatūrai, su kuria Caritas bendrauja jau 8 metus. Galimybė pasikonsultuoti su įvairių sričių teisės profesionalais sunkumus patiriantiems žmonėms – neįkainojama. Kaip dažnas sako, tai ne tik profesionali teisinė pagalba. Advokatų atidumas, įsiklausymas, profesionalūs patarimai žmonėms padeda susigrąžinti tikėjimą, kad problemos – išsprendžiamos, o jie patys – svarbūs, nepaisant sunkumų ir kad kartais tikrai nelengva juos spręsti“, – sako Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Taip pat Carito vadovė dėkojo karitiečiams, kurie daug metų teisinėms konsultacijoms registruoja žmones, išklausydami juos ir nukreipdami pas skirtingų sričių advokatus ir jų padėjėjus, o taip pat – visiems besikreipusiems pagalbos, kad profesionalams padedant imasi spręsti problemas, nes nesprendžiamos jos tik gilėja.

 „Labai ačiū jums, kad man pasisekė susipažinti su gerbiama advokate. Tai tikras profesionalumo ir empatijos pavyzdys“, „Esu labai patenkinta konsultacija, advokatas paaiškino suprantamai išdėstė būdus, kaip toliau tvarkytis su problema. Ačiū, Caritui“, „Dėkoju už išsamią ir tikslingą konsultaciją“, „Susitikimas buvo naudingas, viską maloniai, profesionaliai paaiškino“, - tokios padėkos skambėjo advokatams bei advokatų padėjėjams iš žmonių, kurie gavo šiemet nemokamas teisines konsultacijas.

Advokatai ir jų padėjėjai atsakinėjo į klausimus ar nukreipdavo teisinga linkme sprendžiant paveldėjimo, santuokos nutraukimo, tėvystės nustatymo, išlaikymo priteisimo, gyvenamosios vietos nustatymo ar pakeitimo, asmens pripažinimo tam tikrose srityse neveiksniu, globos ir rūpybos nustatymo, nuomos, panaudos, įsiskolinimų, nekilnojamojo turto, turto arešto ar skolų išieškojimo klausimus.

Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai nemokamas teisines konsultacijas visoje Lietuvoje šiais metais teikė nuo lapkričio 20-osios iki gruodžio 8-osios dienos.