Naujienos

Nemokamomis teisinėmis konsultacijomis jau suskubo užsiregistruoti 150 gyventojų

2023 11 28

Pirmadienį (lapkričio 27 d.) advokatai ir jų padėjėjai visoje Lietuvoje pradeda nemokamai konsultuotis žmones. Lietuvos Caritui ir Lietuvos advokatūrai paskelbus akciją, kurios metu dvi savaites teisines žinias neatlygintinai dovanos advokatai ir jų padėjėjai, į konsultacijas užsiregistravo per 150 žmonių.

Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Carito akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias žmonėms dovanos beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. Nuo lapkričio 27-osios iki pat gruodžio 8 dienos advokatai ir jų padėjėjai nemokamai konsultuos gyventojus, užsiregistravusius Carito skyriuose pagal gyvenamąją vietą.

Pasak Lietuvos Carito generalinės sekretorės Deimantės Bukeikaitės, per pirmą registracijos savaitę žmonės dažniausiai registravosi konsultacijoms paveldėjimo, alimentų, skyrybų klausimais, dėl rūpesčių su namų bendrijomis.

Žmonės nori pasikonsultuoti ir dėl antstolių, baudų, pilietybės, nekilnojamo turto, vaikų globos, smurto šeimose, darbo santykių. Vieni registruojasi patys, kitiems tą padaryti padeda kaimynai, draugai, artimieji.

„Ačiū advokatams ir jų padėjėjams, kurie dvi savaites neatlygintinai konsultuos žmones nuotoliu būdu ir savo biuruose, padėdami besikreipiantiems bent pradėti spręsti neraminančias problemas. Kai kuriems gal tik užteks paprasto patarimo, o kitiems tai bus kelio į aiškumą, tam tikrą susitarimą pradžia. Carito ir Advokatūros siūlomos nemokamos konsultacijos kasmet labai laukiamos. Vos pasibaigus akcijai žmonės teiraujasi, kada vėl galės neatlygintinai konsultuotis su advokatais bei jų padėjėjais. Labai džiaugiamės, kad teisinės pagalbos prieinamumas šiemet dar padidės, užsiregistravusieji bus konsultuojami ne tik lietuvių, bet ir lenkų, rusų, anglų kalbomis“, – atkreipė dėmesį Carito vadovė.

Kviesdama dalintis informacija apie nemokamos teisinės pagalbos galimybę Carito ir Advokatūros akcijos metu iki gruodžio 8 dienos, D. Bukeikaitė patarė išsigryninti rūpimą klausimą, kad ir registruojantis būtų aiškiau, kokios srities advokato konsultacijai nukreipti žmogų, ir pats žmogus kuo naudingiau išnaudotų konsultaciją.

Advokatų bei jų padėjėjų dovanojamos konsultacijos nepasiturintiems pasitarnauja ir kaip teisinio raštingumo stiprinimas.

„Kaip rodo mūsų patirtis, būtent teisinių žinių, finansinio raštingumo stoka neretai lemia pasirinkimus, kurie įklampina žmones į skolas ir kitas problemas. Todėl Carito ir Lietuvos Advokatūros žinia, kurią norime akcentuoti – geriau pasitarti prieš priimant svarbius sprendimus, nes dorotis su blogų pasirinkimų pasekmėmis – daug sunkiau, brangiau ir ilgiau užtrunka“, – sako Lietuvos Carito vadovė.

Lietuvos Carito vadovei antrina ir Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

„Apskritai advokato misija yra padėti žmogui jo teisinėje bėdoje, padėti susigaudyti ne tik tarp teisės aktų, bet ir pajausti teisingumo jausmą, pasitikėjimą teisine sistema, valstybe kasdieniniuose gyvenimo rūpesčiuose. Labai skatinu registruotis, konsultuotis ir Naujus metus pasitikti šviesiomis bei vilties ir tikėjimo nuotaikomis. Šventinis laikotarpis ir ši akcija tarsi sukuria mažytį stebuklą - prasmingą ir svarbų dalinimąsi teisines žinias turinčių advokatų su nepasiturinčiais, kuriems labai reikia teisinių žinių. Konsultacijos pabaigoje ištartas Ačiū tampa nuoširdžiausiu atlygiu ir įvertinimu, - kalbėjo Advokatų tarybos pirmininkas.

Registruotis nemokamoms teisinėms konsultacijoms žmonės kviečiami pagal gyvenamąją vietą, Carito skyriuose:

Vilniaus arkivyskupijos Caritas (apima Vilniaus miestą, Vilniaus, Druskininkų, Ignalinos, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Varėnos, Visagino rajonus) tel. 8 655 02242 (Edita)

Kauno arkivyskupijos Caritas (apima Kauno miestą, Kauno, Jonavos, Jurbarko, Kėdainių, Raseinių, Ukmergės rajonus) tel. 8 673 22327 (Onutė)

Telšių vyskupijos Caritas (apima Klaipėdos miestą, Klaipėdos, Akmenės, Mažeikių, Plungės, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių rajonus) tel. 8 671 30611 (Agnė)

Panevėžio vyskupijos Caritas (apima Panevėžio miestą, Panevėžio, Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Utenos, Zarasų rajonus) tel. 861333463 (Roberta)

Šiaulių vyskupijos Caritas (apima Šiaulių miestą, Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonus) tel. 8 657 86 463 (Dalia)

Vilkaviškio vyskupijos Caritas (apima Alytaus, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šakių, Vilkaviškio rajonus) tel. 8 655 16739 (Giedrė)

Kaišiadorių vyskupijos Caritas (apima Kaišiadorių, Birštono, Elektrėnų, Molėtų, Širvintų rajonus) tel. 8 612 59170 (Gražina)

Lietuvos Caritas (bendra informacija) tel. 8 676 29655 (Erika).