Naujienos

Pradedama preliminari registracija į dar vieną specialiųjų mokymų, skirtų antrinę teisinę pagalbą teikiantiems advokatams, programą

2024 06 10

Bendradarbiaujant Lietuvos advokatūrai, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai (VGTPT) ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetui, informuojame, kad pradedama preliminari registracija į dar vieną specialiųjų mokymų, skirtų antrinę teisinę pagalbą teikiantiems advokatams, programą. Programa siekiama suteikti papildomų praktinių žinių reikalingų advokatams teikiant antrinę valstybės garantuojamą teisinę pagalbą (toliau – antrinė teisinė pagalba) asmenims specifinėse civilinėse bylose. Mokymai apima atstovavimo bendruosius aspektus ir ypatumus, atsižvelgiant į asmenų savybes, šiose civilinėse bylose:

1. Dėl priverstinio hospitalizavimo ir gydymo (priverstinio hospitalizavimo ir gydymo pratęsimo).

2. Dėl būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo (būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo pratęsimo).

3. Veiksnumo ribojimo:

3.1. Dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje ir globos.

3.2. Dėl teismo sprendimo, kuriuo asmuo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje, peržiūrėjimo ir neveiksniu tam tikroje srityje pripažinto asmens pripažinimo veiksniu ar ribotai veiksniu.

 

Su programa bei lektoriais galite susipažinti ČIA.

 

Su preliminariu seminarų ir paskaitų tvarkaraščiu galite susipažinti ČIA.

 

Planuojama mokymų pradžia – 2024 m. liepos 31 d., pabaiga – 2024 m. rugpjūčio 30 d. Paskaitos vyks nuotoliniu būdu (per Microsoft Teams programą), o seminarai – kontaktiniu būdu (Vilniuje, Vilniaus universiteto Teisės fakultete). Dėl papildomų klausimų taip pat galite kreiptis į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą: justyna.levon@tf.vu.lt. 

 

Mokymų kaina asmeniui – 400 EUR. Mokymus baigusiems ir egzaminą išlaikiusiems valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikiantiems advokatams mokymų išlaidas (400 EUR) kompensuos VGTPT. Egzamino negali laikyti advokatas, praleidęs daugiau nei 40 procentų specialiųjų mokymų programos temų. Dėl kompensavimo klausimų galite kreiptis į VGTPT išteklių skyriaus vedėją Ingridą Skebę, el.p. ingrida.skebe@vgtpt.lt. Viso šioje mokymų programoje valstybės lėšomis planuojama apmokyti 40 advokatų. Programą baigę advokatai už teikiamą valstybės garantuojamą teisinę pagalbą šioje srityje gaus dvigubo dydžio valandinį atlygį, t.y. 50 Eur. už 1 val. 

 

Kviečiame preliminariai registruotis užpildant anketą https://forms.gle/PpxMAdfnSVh2GXYk9 Preliminari registracija vyks iki birželio 23 d.

 

PAŽYMIME, kad iš preliminariai užsiregistravusių dalyvius atrinks ir galutinį sąrašą sudarys VGTPT. Vilniaus universiteto atstovai susisieks tik su VGTPT atrinktais advokatais. Kadangi vietų skaičius yra ribotas, taip pat informuojame, kad prioritetas skiriamas tiems advokatams, kurie dar nėra dalyvavę kitos programos specializuotuose mokymuose.