Naujienos

Renginys „Tarp teisingumo ir asmeninių patirčių: ginamųjų su negalia padėtis baudžiamajame procese“

2023 10 17

Dalinamės informacija apie spalio 30 d., 14.00-17.00, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Konferencijų erdvėje organizuojamą renginį „Tarp teisingumo ir asmeninių patirčių: ginamųjų su negalia padėtis baudžiamajame procese“. 

Renginio metu bus: 

  • Pristatomi nacionalinio tyrimo rezultatai apie situaciją Lietuvoje ir kliūtis, su kuriomis susiduria ginamieji su psichikos sveikatos sutrikimais, intelekto ar (ir) psichosocialine negalia, dalyvaudami baudžiamajame procese. 
  • Pristatomos tarptautinės organizacijos Mental Health Europe rekomendacijos, kaip užtikrinti lygiavertį ir efektyvų ginamųjų su negalia dalyvavimą baudžiamajame procese. 
  • Diskutuojama apie priverčiamųjų medicinos priemonių taikymą Lietuvoje – paplitimą, rizikas ir galimas baudžiamojo kodekso pataisas. 

Į renginį būtina užsiregistruoti čia.  Registracija atidaryta iki spalio 26 d. Kiekvienas užsiregistravęs dalyvis prieš renginį sulauks patvirtinimo laiško elektroniniu paštu. 

Atvykstantiems iš kitų miestų konferencijos organizatoriai gali pasiūlyti kelionės išlaidų kompensaciją. Kilus klausimams, kviečiame kreiptis el. paštu kotryna.sipko@perspektyvos.org