Naujienos

Teisingumo ministerija paskelbė kandidatų į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus ir šio teismo generalinius advokatus atrankas

2023 09 05

Informuojame, kad yra paskelbtos kandidatų į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (toliau – Teisingumo Teismas) teisėjus ir generalinius advokatus, kuriuos į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, atrankos.

2024 m. baigsis dalies Teisingumo Teismo teisėjų ir generalinių advokatų kadencijos. Atsižvelgiant į tai, Lietuva turi pasiūlyti kandidatus į dvi pozicijas: Teisingumo Teismo teisėjo ir generalinio advokato. Tai bus pirmasis kartas nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, kai Lietuva siūlys savo kandidatą į generalinius advokatus.

Norintieji dalyvauti atrankoje iki rugsėjo 29 d. imtinai turi pateikti šiuos dokumentus:

  •  pasirašytą motyvacinį laišką;
  • viešai skelbtiną gyvenimo aprašymą lietuvių kalba;
  • gyvenimo aprašymą anglų arba prancūzų kalbomis pagal nustatytą formą.

Taip pat iki spalio 13 d. imtinai privalu pateikti galiojančias akredituotų asmenų išduotas prancūzų ir anglų kalbų mokėjimą patvirtinančias pažymas (vienos kalbos mokėjimas ne mažesniu nei C1 lygiu, kitos – ne mažesniu nei A2 lygiu).

Dokumentai darbo grupei teikiami per Teisingumo ministeriją – tiesiogiai, registruotu laišku arba el. paštu kandidatai@tm.lt. Telefonas pasiteirauti +370 (611) 27 135. 

Siekiant užtikrinti atrankos skaidrumą ir viešumą, Teisingumo ministerijos interneto svetainėje bus skelbiami pretendentų, pateikusių dokumentus, sąrašai, nurodant jų vardus ir pavardes bei pateikiant nuorodas į šių asmenų gyvenimo aprašymus lietuvių kalba.

Detalesnė informacija pateikta skelbimuose apie atranką. Teisingumo Teismo teisėjo atrankos skelbimas pateiktas čia. Teisingumo Teismo generalinio advokato atrankos skelbimas – čia. Atranką reglamentuojantį aprašą galima rasti čia.