Naujienos

Teisingumo ministerijoje prisiekė 9 advokatai

2022 02 04

Vasario 4 d. Teisingumo ministerijoje prisiekė būrys advokatų, kurie prisijungs prie advokatų bendruomenės. Prisiekusius advokatus sveikino Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska ir Lietuvos advokatų tarybos pirmininko pavaduotojas Mindaugas Kukaitis.
Sveikindama prisiekusius advokatus ministrė džiaugėsi, kad jie savo veikla prisidės prie demokratinės teisinės valstybės kūrimo, bus vieni svarbiausių žmogaus teisių bei laisvių įgyvendintojų.
„Jau dabar galime pasidžiaugti, kad visuomenės vertinimu, advokatai yra viena iš grupių, turinčių didžiausią pasitikėjimą, yra laikomi pagrindiniais žmogaus teisių gynėjais. [...] Tikiu, kad Jūsų veiklos ne tik prisidės prie mūsų teisinės sistemos efektyvumo, bet ir padės užtikrinti visuomenės saugumą, teisės viršenybės principo įgyvendinimą“, – akcentavo E. Dobrovolska.
Lietuvos Advokatūros pirmininko pavaduotojas M. Kukaitis sveikino jaunuosius kolegas, prisiekusius Advokato priesaika būti ištikimais Lietuvos Respublikai, ginti žmogaus teises, dorai ir sąžiningai atlikti advokato pareigas, ginti teisės viršenybės principą, būti teisės kūrėjais.
Lietuvos advokatų tarybos pirmininko pavaduotojas sveikindamas advokatus linkėjo: „ Linkiu, kad advokato profesija ir teisės gynimas jaudintų tarsi drugys, kad neskaičiuodami laiko gintumėte klientą ir, kad rastumėte profesinę ir asmeninę laimę. Sėkmės, kolegos. Bendruomenė Jums atvira.“
Teisingumo ministerija pažymi, jog „Spinter“ sociologinio tyrimo duomenimis, advokatai – tai  viena iš grupių, kuria visuomenė pasitiki labiausiai. Visuomenės pasitikėjimo advokatais balas – 6,23 iš dešimties. Taip pat net 36 proc. apklaustųjų mano, kad advokatai yra pagrindiniai žmogaus teisių gynėjai. 
Per 2021 metus advokatų gretas papildė 66 naujai prisiekę advokatai, taip pat prisiekė 7 teismo ekspertai.
Foto Teisingumo ministerijos.