Naujienos

Vieša paskaita „Teisiniai ir politiniai nesutarimai dėl genocido bei Genocido konvencijos ateitis“

2024 01 31

Teisingumo ministerija kviečia į viešą paskaitą „Teisiniai ir politiniai nesutarimai dėl genocido bei Genocido konvencijos ateitis“, kurią skaitys teisininkų bendruomenėje gerai žinomas ir vienas ryškiausių Jungtinės Karalystės advokatų, praktikuojančių tarptautinę baudžiamąją teisę, rašytojas, pranešėjas Aarif Abraham.

Paskaitoje bus nagrinėjama kokį teisinį interesą, jei ne moralinį ar etinį imperatyvą, valstybės turi užtikrinti, kad būtų laikomasi tarptautinės teisės normų, draudžiančių genocidą ir įpareigojančių užkirsti kelią jo atsiradimui. Pranešėjas kels klausimą, kodėl terminas „genocidas“ taip jautriai paliečia plačiąją visuomenę ir kelia politinius bei teisinius nesutarimus, kodėl valstybės iš esmės nevykdo savo įsipareigojimų pagal 1948 m. Genocido konvenciją ir kokia šio tarptautinio įsipareigojimo ateitis, žvelgiant į pasaulyje vykstančius konfliktus.

 

Renginys vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Norinčių dalyvauti prašome užpildyti trumpą registracijos formą.

Paskaita vyks 2024 m. vasario 14 d., 10.00-12.00 val., Teisingumo ministerijos Konferencijų salėje (Gedimino pr. 30, Vilnius).

Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis į Teisingumo ministerijos Komunikacijos ir teisinio švietimo skyriaus vyriausiąjį specialistą Evaldą Račį el. p. evaldas.racys@tm.lt, tel. +37060374710.