Naujienos

Žmogaus teisių apdovanojimams atrinkti Lietuvos advokatūros siūlyti nominantai

2021 10 14

Europos Sąjungos advokatūrų ir teisinių bendrijų tarybos (CCBE) Žmogaus teisių apdovanojimams „CCBE Human Rights Award“ atrinkti Lietuvos advokatūros siūlyti nominantai – Baltarusijos advokatai.

Šio apdovanojimo tikslas – pagerbti teisininkų ar advokatų nepaprastą atsidavimą ir pasiaukojimą, ginant pamatines žmogaus teisių vertybes.

CCBE Žmogaus teisių komitetas šiemet gavo septynias nominacijas iš devynių delegacijų: Vokietijos, Belgijos, Airijos, Lietuvos, Moldovos, Jungtinės Karalystės ir bendros Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos kandidatūros. Tarp apdovanojimams pasiūlytų kandidatų yra teisininkai iš Baltarusijos, Kolumbijos, Vokietijos, Moldovos ir Turkijos.

„Lietuvos advokatūra pasiūlė nominuoti Baltarusijos advokatus, kurie dėl profesinių pareigų vykdymo ir gindami žmogaus teises bei demokratijos vertybes savo šalyje yra persekiojami. Jų situacija ypatingai pasikeitė kaimyninėje šalyje po suklastotų prezidento rinkimų 2020 m. rugpjūčio mėnesį. Labai svarbu, kad tie Baltarusijos teisininkai, kurie ištikimi teisinei valstybei bei pamatinėms demokratijos vertybėms, rizikuodami savo laisve bei galimybe praktikuoti, žinotų, jog yra ne tik matomi, bet vertinami ir gerbiami visos Europos teisininkų bendruomenės“, – sako Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė, pažymėdamas, kad ir Belgijos delegacija pasiūlė nominuoti Baltarusijos advokatus.

Lietuvos advokatūra pabrėžia, kad žmogaus teisės ir laisvės, jų apsauga, teisės viršenybės gynimas yra kiekvieno advokato misija ir pašaukimas. Deja, neretai pasitaiko atvejų, kai žmogaus teises ginantys advokatai yra tapatinami su savo klientais ir yra persekiojami už demokratinių procesų ir vertybių puoselėjimą. Advokatas ir Advokatūra yra demokratijos garantas ir jų persekiojimas parodo  tikrąjį valstybės veidą.

Į Europos Sąjungos advokatūrų ir teisinių bendrijų tarybos (CCBE) Žmogaus teisių apdovanojimus „CCBE Human Rights Award“ pretenduoja ir Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos delegacijų pasiūlyti nominantai. CCBE Žmogaus teisių apdovanojimų laimėtojai bus paskelbti š. m. gruodžio mėnesį. Šiuo metu CCBE delegacijos balsuoja, kam šiemet atiteks šis apdovanojimas.