Covid-19

Įkalinimo įstaigose dalinamos apsauginės kaukės

2020 03 30

Kovo 19 d. Lietuvos advokatų taryba telekonferenciniu ryšiu susitiko su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi ir priėjo bendro požiūrio ir sutarimo, jog yra būtina laisvės atėmimo įstaigose imtis papildomų apsaugos priemonių nuo viruso sudarant saugias darbo sąlygas advokatams susitikti su klientais ir dalyvauti apklausose.

Atsižvelgiant į tai, Advokatų taryba apsisprendė įsigyti tūkstantį vienkartinių apsauginių kaukių, pagamintų VĮ „Mūsų amatai“. Nuo kovo 27 dienos jos advokatams dalinamos Kalėjimo departamento sistemos įstaigose neatlygintinai.

Apsauginės kaukės dalinamos šiose įstaigose:

Vilniaus pataisos namuose,
Kauno nepilnamečių pataisos namuose,
Kybartų pataisos namuose,
Laisvės atėmimo ligoninėje,
Pravieniškių pataisos namuose,
Alytaus pataisos namuose,
Vilniaus pataisos namuose,
Marijampolės pataisos namuose,
Šiaulių tardymo izoliatoriuje,
Panevėžio pataisos namuose, 
Kauno tardymo izoliatoriuje.

 
Dalis kaukių – VGTP tarnybai
Valstybės pareiga rūpintis nuolat teikiančius teisinę pagalbą VGTP advokatų tinkamomis ir saugiomis darbo sąlygomis ir priemonėmis. Dalį vienkartinių kaukių Lietuvos advokatūra perdavė ir VGTP tarnybai, taip siekiant padėti valstybės institucijai užtikrinti nuolat teisinę pagalbą teikiančių advokatų minimalų saugumą.
 
Tikimasi, kad tarnyba ras galimybių sudaryti advokatams tinkamas ir sveikatai nepavojingas veiklos sąlygas per visą karantino laikotarpį kaip tai nustatoma Teisingumo ministro įsakyme ir Vyriausybės teisės aktuose.