Covid-19

Informacija, kaip advokatams (advokatų padėjėjams) gauti 257 eurų išmoką iš Garantinio fondo

2020 04 08

Kovo 17 d. Seimui paskelbus Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo (toliau – įstatymas) pakeitimus, numatančius 257 eurų išmoką savarankiškai dirbantiems asmenims karantino metu, Lietuvos advokatūra atliko skubią, ypatingos skubos tvarka priimto įstatymo, analizę ir kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo bei Teisingumo ministerijas, siūlydama tobulinti priimtą įstatymą.

Balandžio 7 d. Seimas priėmė būtinus ir reikšmingus pakeitimus, atsižvelgė į Lietuvos advokatūros siūlymą ir patvirtino, jog išmoką turės teisę gauti didesnis savarankiškai veiklą vykdančių asmenų ratas, įskaitant advokatus ir advokatų padėjėjus.

Informuojame, kaip advokatams ir advokatų padėjėjams gauti fiksuotą 257 eurų išmoką.

Kas gali gauti išmoką?

Sąlygos:

  • Asmenys, kurių savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki dienos, kai Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją ir karantiną.
  • Asmenys, kurie nedirba pagal darbo sutartį, neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių, negauna darbo pajamų.
  • Juridinio asmens atveju neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Kaip užpildyti ir kur kreiptis:

Prašymą gauti išmoką galima pateikti elektroniniu būdu užsiregistravus Užimtumo tarnybos internetinėje svetainėje www.uzt.lt „REGISTRACIJA“. Nuosekliai vykdant žingsnius, užpildoma išmokos skyrimo savarankiškai dirbantiems asmenims prašymo forma.

Jei Užimtumo tarnyboje esate užsiregistravę jau anksčiau, Užimtumo tarnyba siūlo susisiekti su tarnybos darbuotoju:  https://uzt.lt/konsultacijos-sav-dirbantiems/.

Šiuo atveju prašymą savo konsultantui Užimtumo tarnyboje galima teikti el. paštu arba paprastu paštu. Prašymas gali būti teikiamas tik vieną kartą.

Išmokos dydis ir paskyrimas:

  • Vienkartinė advokatams ir advokatų padėjėjams išmoka bus mokama už praėjusį kalendorinį mėnesį ir bus neapmokestinta gyventojų pajamų mokesčiu (GPMĮ 17 str.).
  • Jeigu ekstremaliosios situacijos ir karantino terminas trumpesnis nei kalendorinis mėnuo, už tą mėnesį mokamos išmokos dydis bus proporcingai mažinamas.
  • Vienam advokatui ar advokato padėjėjui gali būti skiriama ir mokama viena išmoka, nepriklausomai nuo to, kiek savarankiškų veiklų asmuo vykdo.

Kada nutraukiamas išmokos mokėjimas:

Išmokos mokėjimas nutraukiamas, kai Vyriausybė atšaukia ekstremaliąją situaciją ar karantiną (vieną iš šių režimų) arba asmuo nebeatitinka bent vienos iš anksčiau paminėtų sąlygų.

 

Papildoma informacija – Užimtumo tarnyba tel. 1883.