Naujienos

Advokatų, teikiančių arba ketinančių teikti antrinę teisinę pagalbą, žiniai! Informuojame, kad tęsiami specializuoti mokymai ir pradedama registracija į naują specialiųjų mokymų programą

2024 04 17

Bendradarbiaujant Lietuvos advokatūrai, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai (VGTP) ir Mykolo Romerio universitetui (MRU), skelbiame, kad startuoja preliminari registracija į naują specialiųjų mokymų, skirtų antrinę teisinę pagalbą teikiantiems advokatams, programą.

 

2024 m. gegužės 9 d. startuoja kita programa - „Įtariamųjų, kaltinamųjų (nepilnamečių) gynyba ikiteisminiuose tyrimuose ir teismų procesuose“. Viso šioje mokymų programoje valstybės lėšomis planuojama apmokyti 40 advokatų.

 

Mokymų programos tikslas – suteikti advokatams, teikiantiems antrinę valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, papildomų praktinių žinių ir gebėjimų, ginant nepilnamečius įtariamuosius, kaltinamuosius ikiteisminiuose tyrimuose ir teismų procesuose, atsižvelgiant į nusikalstamos veikos pobūdį ir ginamųjų savybes (pavyzdžiui, amžių, lytį). Mokymai apima bendruosius teisinius gynybos aspektus ir jos ypatumus. Mokymų metu ypatingas dėmesys bus skiriamas teismo medicinos, teismo psichologijos, darbo su pažeidžiamais asmenimis, pokalbio vedimo technikos ir kitiems klausimams. Mokymus ves didelę patirtį teisinėje ir tarpdisciplininėse srityse turintys ekspertai-lektoriai, kuriuos subūrė MRU.

 

Su mokymų programa galite susipažinti ČIA.

 

Dalis užsiėmimų vyks šeštadieniais MRU Mokymų LAB (Didlaukio g. 55, Vilnius), o dalis – nuotoliniu būdu.

 

Su preliminariu mokymų tvarkaraščiu galite susipažinti ČIA.

 

Dėl papildomų klausimų, susijusių su mokymų organizavimu, taip pat galite kreiptis el. paštu kursai@mruni.eu

 

Mokymų kaina asmeniui – 500 EUR. Mokymus baigusiems ir egzaminą išlaikiusiems valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikiantiems advokatams mokymų išlaidas (500 EUR) kompensuos VGTP. Egzamino negali laikyti advokatas, praleidęs daugiau nei 40 procentų specialiųjų mokymų programos temų.

 

Dėl kompensavimo už mokymus klausimų galite kreiptis į VGTP Išteklių administravimo skyriaus vedėją Ingridą Skebę, el.p. ingrida.skebe@vgtpt.lt.

 

Kviečiame preliminariai registruotis užpildant anketą nuorodoje: ANKETA. Preliminari registracija vyks iki 2024 m. balandžio 18 d.

 

Pažymime, kad iš preliminariai užsiregistravusių asmenų galutinį sąrašą dalyvių sudarys VGTP, pagal nustatytus kriterijus ir poreikį teritorijoje. Baigtinį sąrašą perdavus Mykolo Romerio universitetui, su atrinktais advokatais susisieks mokymų įstaigos atstovai dėl mokymų apmokėjimo, tvarkaraščio, prisijungimo nuorodų ir kitos išsamesnės informacijos. Kadangi vietų skaičius yra ribotas, taip pat atkreipiame dėmesį, kad prioritetas skiriamas tiems advokatams, kurie dar nėra dalyvavę ar užsiregistravę kitų programų specializuotuose mokymuose.

 

Dėl sąrašo sudarymo galite kreiptis į Koordinavimo ir parinkimo baudžiamosiose bylose paslaugų administravimo skyriaus vedėją Irmantą Skauranską, el. p. irmantas.skauranskas@vgtpt.lt.