Naujienos

Norintiems laikyti egzaminus – gera žinia

2020 04 04

Paskelbtas karantinas ir pasikeitusios darbo aplinkybės Lietuvos advokatūrai sukėlė ne vieną iššūkį. Siekdami apsaugoti advokatų sveikatą ir užtikrinti sklandų jų darbą stengiamės reaguoti greitai: pasirūpinome apsaugos priemonėmis (kaukėmis) Kalėjimo departamento įstaigose, išsprendėme advokatų funkcijų atlikimo klausimą nuotoliniu būdu ir kt.

Tačiau kai kurias funkcijas dėl Vyriausybės sprendimų vis tik esame priversti riboti. Viena jų – egzaminų vykdymas. Advokatų egzaminų komisija paskelbė, kad jų vykdymą tikimasi atnaujinti pasibaigus karantino suvaržymams. Lietuvos advokatūra, siekdama užtikrinti, kad nesusidarytų pernelyg ilgos laukiančiųjų laikyti egzaminus eilės, suderino su egzaminų komisija intensyvesnio jų organizavimo galimybes. Pasibaigus karantinui, jie vyks dažniau, atsižvelgiant į norinčiųjų laikyti skaičių.

Lietuvos advokatūra sieka kaip įmanoma labiau pagerinti jų laikymo sąlygas advokatų padėjėjams bei kitiems asmenims, norintiems tapti advokatais. Pasibaigus karantinui laikyti egzaminus pakviesime į naujas, gerokai patogesnes vietas, o egzaminų dalį raštu, tikime, atlikti galėsite naudojantis kompiuteriais.

Svarbu paminėti ir tai, kad pateikėme derinti paskutinius būtinus tvarkos pakeitimus ir laukiame teisingumo ministerijos pritarimo.

Kviečiame būsimus advokatus išnaudoti šį izoliacijos laiką tikslingai ir kuo geriau pasirengti advokatų egzaminams. Lietuvos advokatūra priima bei tvirtina prašymus laikyti egzaminus. Naujausią informaciją bei konkrečias datas apie egzaminus skelbsime pasibaigus karantinui.