Naujienos

Dėmesio: Registrų centras informavo apie tvarkomų registrų programinių priemonių atnaujinimą ir veiklos sustabdymą gruodžio mėnesio pabaigoje

2021 12 09

Suprasdami nepertraukiamo registrų duomenų gavimo svarbą ir aktualumą advokatų kasdieniniame darbe, prašome iš anksto susiplanuoti savo veiklos poreikius bei atlikti reikalingus savo veiklos ir informacinių sistemų pokyčius, pritaikant jas prie reorganizuotų Sutarčių ir teisių suvaržymų registro bei Nekilnojamojo turto registro duomenų teikimo per saityno paslaugas bei naujas reorganizuotų registrų programines priemones.

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus yra likviduojamas LR hipotekos registras ir reorganizuojamas Sutarčių registras, keičiant jo pavadinimą iš Sutarčių registro į Sutarčių ir teisių suvaržymų registrą. Atkreipiame dėmesį, kad Hipotekos registro likvidavimo pabaiga ir Sutarčių ir teisių suvaržymų registro reorganizavimo pabaigos data – 2021 m. gruodžio 31 d.

Registrų centras informuoja, kad 2021 m. gruodžio 31 d. – 2022 m. sausio 4 d. vykdys esminius LR hipotekos registro (toliau – HR) likvidavimo, šio registro duomenų migravimo į reorganizuotus LR nekilnojamojo turto registrą (toliau – NTR) bei Sutarčių ir teisių suvaržymų registro (toliau – STSR) darbus.

Dėl duomenų migravimo ir NTR, STSR, Registrų centro klientų savitarnos programinių priemonių atnaujinimo, naujos Duomenų teikimo ir tvarkymo elektroninių paslaugų programos „TURTAS“ diegimo darbų išjungiamas arba laikinai stabdomas šių paslaugų teikimas:

2021 m. gruodžio 30 d. 18 val. stabdomas duomenų teikimas į Hipotekos registrą ir Sutarčių registrą. Išjungiama prieiga duomenų teikėjams prie HISREP – duomenų teikimo į HR programos ir SRIP – duomenų teikimo į Sutarčių registrą programos.

2021 m. gruodžio 31 d. 17 val. stabdomas Hipotekos registro ir Sutarčių registro duomenų teikimas duomenų gavėjams. Šių registrų duomenys duomenų gavėjams nebus teikiami nei per tvarkomų registrų duomenų platinimo sistemą TRPS, nei per saityno paslaugas (web service).

TRPS nuo 2021 m. gruodžio 31 d. 17 val. bus teikiami tik Registrų centro tvarkomų Turto arešto aktų, Vedybų sutarčių, Įgaliojimų, Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų ir Testamentų registrų duomenys.

Nuo 2021 m. gruodžio 31 d. 17 val. iki 2022 m. sausio 3 d. 7 val. laikinai nebus pasiekiamos šios NTR paslaugos: NTR paieška registruotiems vartotojams; NTR paslaugos Klientų savitarnoje; Duomenų teikimas per saityno paslaugas, Nekilnojamojo turto sandorių viešoji elektroninė paslauga NETSVEP, Elektroninių varžytynių ir aukcionų portalas EVAP, Antstolių informacinė sistema AIS.

Sutarčių ir teisių suvaržymų registras duomenų teikimo ir objektų registravimo veiklą pradeda 2022 m. sausio 4 d. 7 val.

Nekilnojamojo turto hipotekos ir įkeitimai Nekilnojamojo turto registre registruojami nuo 2022 m. sausio 4 d. 7 val.