Naujienos

Gegužės 27 d. Visuotiniame advokatų susirinkime bus renkami naujai ketverių metų kadencijai Advokatų taryba, Garbės teismas ir Advokatų tarybos pirmininkas

2022 05 26

Šiemet gilias, jau 103 metų tradicijas turintis, aukščiausias Lietuvos advokatų savivaldos organas – Visuotinis advokatų susirinkimas vyks gegužės 27 d. nuo 10:00 val. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Į Visuotinį advokatų susirinkimą – kuris 2022 m. bus rinkiminis – advokatai kviečiami atvykti gyvai arba dalyvauti susirinkime nuotoliu.
 
Visuotinio advokatų susirinkimo dalyviai ne tik spręs ir tvirtins svarbiausius Lietuvos advokatūros klausimus, bet svarbiausia – slaptai balsuodami išrinks naują Advokatų tarybą, Garbės teismą, taip pat naująjį vadovą – Advokatų tarybos Pirmininką. Naujasis pirmininkas vykdys pareigas 2022–2026 metais ir pakeis dvi kadencijas Lietuvos advokatų tarybai vadovavusį prof. Igną Vėgėlę.
 
„Advokatūros įstatai numato dviejų kadencijų limitą Advokatūros pirmininkui. Dėkoju už nuolat plaukiančius advokatų laiškus su pasiūlymu kandidatuoti dar kartą ir tęsti Pirmininko pareigas. Vis dėlto, gyvybingai bendruomenei būtinas nuolatinis vadovų atsinaujinimas. Ne veltui įvairių pareigūnų ir vadovų kadencijų skaičius yra ribojamas tiek Konstitucijoje, tiek ir šalies įstatymuose. Ne išimtis ir Lietuvos advokatūra. Be to, patogiai užsisėdėti vienose pareigose, mano įsitikinimu, kenksminga ir pačiam asmeniui. Mano savastyje yra įaugusi žmogaus teisių ir laisvių gynyba per solidžią mokslinę bei praktinę patirtį, todėl net ir nebūdamas Advokatūros vadovu, toliau sieksiu mūsų bendruomenės stiprinimo bei organizacijos tobulinimo,“ – sako Advokatūros vadovas prof. Ignas Vėgėlė.
 
Stengdamasi žengti koja kojon su technologijomis Lietuvos advokatūra jau ne pirmus metus organizuoja elektroninį balsavimą Visuotiniame advokatų susirinkime – šiemet balsavimas visais klausimais vyks išskirtinai tik elektroniniu būdu, tad net ir gyvai į Visuotinį advokatų susirinkimą atvykę advokatai savo balsus už darbotvarkės klausimus ir už kandidatus į pasirinktus organus atiduos elektroniniu būdu per Lietuvos advokatūros savitarnos sistemą.
 
Advokatų registracija į Visuotinį advokatų susirinkimą yra vykdoma elektroniniu būdu per Advokatūros savitarnos svetainę. Advokatūra viena pirmųjų panaikino įprastą, bet jau archaišką registravimasį popieriniuose sąrašuose Visuotinio susirinkimo metu. Į rinkiminį visuotinį Advokatų susirinkimą kviečiami Lietuvos politikai, garbūs svečiai, taip pat advokatų padėjėjai.
 
Lietuvos advokatūros informacija