Naujienos

Įkalinimo įstaigose galimybių pasas neprivalomas

2021 09 10

Po Lietuvos advokatūros raštiško kreipimosi į Kalėjimų departamentą prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos skubiai buvo pakoreguotos taisyklės, reglamentuojančios gynėjų susitikimą su įkalintaisiais.

Kalėjimų departamento direktoriaus 2021 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. V-239 pateiktų taisyklių, kaip užtikrinti sklandžią įkalinimo įstaigų veiklą, tinkamą suimtųjų ir nuteistųjų teisės į gynybą įgyvendinimą, gynėjams nepagrįstai buvo nustatytas reikalavimas atitikti galimybių paso kriterijų. Advokatai buvo išskirti iš kitų pareigūnų, kurie turi tiesioginį kontaktą su įkalintu asmeniu. Kalėjimų departamentas atsižvelgė į Lietuvos advokatūros kreipimąsi ir pakoregavo taisykles, jų 18 punkte atsisakant reikalavimo tyrėjams, prokurorams, gynėjams, taip pat ambasadų ir kitų institucijų darbuotojams turėti galimybių pasą atvykstant į susitikimus.

Po Lietuvos advokatūros kreipimosi Rekomendacijų 18 punktas šiuo metu išdėstytas taip:

„18.  Užtikrinti, kad procesinius veiksmus atlikti atvykstantys tyrėjai, prokurorai, gynėjai, taip pat ambasadų ir kitų institucijų darbuotojai dėvėtų veido apsaugos priemones (lankytojams šių priemonių neturint, įstaiga pagal galimybes aprūpina),  patalpose, kuriose šie asmenys susitinka su suimtaisiais ir nuteistaisiais, būtų rankų dezinfekanto. Priminti atvykusiesiems, kad atliekant procesinius veiksmus ir uždarose patalpose bendraujant su suimtaisiais ir nuteistaisiais turi būti išlaikomas bent 1 m. atstumas ir dėvima veido apsaugos priemonė. Patalpos po kiekvieno susitikimo turi būti išvėdintos.

Apribojimai negalioja galimybių pasą turintiems asmenims“.