Naujienos

Konstitucijos 30 metų sukakčiai paminėti kasmetinė tarptautinė mokslinė konferencija

2022 10 12

2022 metų spalį sukanka 30 metų, kai buvo priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija. Spalio 21 dieną, Lietuvos Respublikos Seime organizuojama tarptautinė, jau dešimtoji, mokslinė-praktinė konferencija „Konstitucijos 30-metis: nuo ordinarinės iki aukščiausiosios teisės“.

Konferencijoje sveikinimo žodį tars J. E. Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Mykolo Romerio universiteto rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė.

Konferencijos pirmąjį pranešimą, skirtą jubiliejiniams Konstitucijos metams, skaitys J. E. Latvijos Respublikos prezidentas, Mykolo Romerio Universiteto Garbės daktaras Dr. iur. h. c. Egils Levits.

Konferencijos dalyviai iš Estijos ir Lenkijos pristatys šių šalių naujausias konstitucinės justicijos tendencijas. Karo iššūkių Ukrainos Konstitucijai temą atskleis pranešėjas iš Ukrainos. Trijų dalių konferencijos programoje iškilūs Lietuvos pranešėjai kalbės apie konstitucinės minties, Konstitucijos teksto ir Konstitucijos aiškinimo tendencijas, aktualius iššūkius ir esminius pokyčius, įvykusius per pastaruosius tris dešimtmečius. Ypatingas dėmesys bus skiriamas Konstitucinio Teismo formuojamos oficialiosios konstitucinės doktrinos, jos vietos kitų teismų praktikoje klausimams, taip pat Konstitucijos kaip aukščiausiosios teisės santykiui su tarptautine teise ir Europos Sąjungos teise temai. Advokatų tarybos pirmininkas pristatys pranešimą apie advokatų garantijas bei teisės į gynybą užtikrinimo Konstitucijos doktrinos kontekste.

Konferenciją organizuoja Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla, Lietuvos Respublikos Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, Lietuvos advokatūra.

Konferencija spalio 21 d. (penktadienį) nuo 9 val. ryto vyks Seimo konferencijų salėje (III rūmai).

Su konferencijos programa galima susipažinti čia.

Visiems, dalyvavusiems gyvai konferencijoje Seime, bus išduodami dalyvavimą konferencijoje patvirtinantys pažymėjimai. Už dalyvavimą Konferencijoje gyvai advokatams ar advokatų padėjėjams bus suteikiamas 1 kvalifikacijos tobulinimo balas, pateikus gautą dalyvavimo konferencijoje pažymėjimą. Registracija pažymėjimams gauti bus vykdoma prieš renginį ir jo pertraukų metu prie įėjimo į Seimo konferencijų salę.

Užsiregistruoti į konferenciją galima užpildant trumpą dalyvio anketą čia.