Naujienos

Pakeista tvarka: gaunamų motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų dydis nebus mažinamas, jei advokatai ar advokatų padėjėjai turės pajamų iš profesinės veiklos

2021 02 24

Informuojame, kad nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo LR ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais buvo įteisinta, kad savarankiškai dirbantiems asmenims, nurodytiems LR valstybinio socialinio draudimo įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje, gaunantiems ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros (iki vaikui sueis vieni metai arba pirmaisiais įvaikinto vaiko auginimo metais) išmoką, jos dydis nebus mažinamas, jei asmuo išmokos gavimo laikotarpiu turės pajamų iš savarankiškos veiklos. Vaiko priežiūros išmokos dydis antraisiais vaiko auginimo metais taip pat nemažinamas.

Lietuvos advokatūra kreipėsi į LR Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją prašydama pateikti išaiškinimą dėl šių nuostatų taikymo advokatams ir advokatų padėjėjams. Gautame atsakyme nurodyta, kad vadovaujantis LR ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimais – advokatų ir advokatų padėjėjų gaunamų motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų dydis nebebus mažinamas, jei jie išmokų gavimo laikotarpiu turės pajamų iš savarankiškos veiklos.

Pažymime, kad kiekvienas advokatas ar advokato padėjėjas turi teisę individualiai apsispręsti dėl savo profesinės veiklos laikino sustabdymo Lietuvos advokatūroje nėštumo, vaiko gimdymo ar priežiūros atostogų laikotarpiu.

Norintys sustabdyti savo profesinę veiklą nėštumo, vaiko gimdymo ar priežiūros atostogų metu – tai gali padaryti Lietuvos advokatūrai teikiant individualius prašymus.

Plačiau su LR ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimais galite susipažinti čia.