Naujienos

Paskelbta kandidatų į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjus atranka

2023 04 12

Teisingumo ministerija skelbia pretendentų į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjus, kuriuos į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, atranką.

Asmenys, norintys dalyvauti atrankoje, turi atitikti Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje nustatytus reikalavimus EŽTT teisėjams, būti aukštos moralės ir turėti kvalifikaciją, kurios reikia aukštoms teisminėms pareigoms užimti, arba būti pripažintos kompetencijos teisininkai.  

Norintieji dalyvauti atrankoje iki gegužės 10 d. imtinai turi pateikti šiuos dokumentus:

  • pasirašytą motyvacinį laišką;
  • viešai skelbtiną gyvenimo aprašymą lietuvių kalba;
  • gyvenimo aprašymą anglų ir prancūzų kalbomis pagal nustatytą formą.

Taip pat iki gegužės 24 d. imtinai privalu pateikti galiojančias akredituotų asmenų išduotas prancūzų ir anglų kalbų mokėjimą patvirtinančias pažymas (vienos kalbos mokėjimas ne mažesniu nei C1 lygiu, kitos – ne mažesniu nei A2 lygiu).

Dokumentai EŽTT teisėjų atrankos darbo grupei teikiami per Teisingumo ministeriją: tiesiogiai, registruotu laišku arba el. paštu: kandidatai@tm.lt. Telefonas pasiteiravimui: +370 611 27 135. 

Siekiant užtikrinti atrankos skaidrumą ir viešumą, Teisingumo ministerijos interneto svetainėje bus skelbiamas pretendentų, pateikusių dokumentus, sąrašas, nurodant jų vardus ir pavardes bei pateikiant nuorodas į šių asmenų gyvenimo aprašymus lietuvių kalba.

Skelbimą apie atranką, kuriame pateikta detalesnė informacija, galima rasti čia, o atranką reglamentuojantį aprašą – čia.