Naujienos

Šventiniame Lietuvos advokatūros renginyje – iškilminga apdovanojimų ceremonija

2022 12 19

Lietuvos advokatūros bendruomenė gruodžio 16-ąją dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje organizavo tradicinį šventinį renginį, skirtą apdovanoti labiausiai nusipelniusius Lietuvos valstybei bei žmogaus teisių gynimo srityje žmones. Tarp jų – advokatai, teisininkai bei žurnalistas, visuomenininkas, VšĮ „Mėlyna ir geltona“ organizacijos lyderis Jonas Ohmanas.

Lietuvos advokatūra drauge su Lietuvos žurnalistų sąjunga nuo 2015 metų yra įsteigusi apdovanojimą žurnalistams, daugiausiai rašantiems žmogaus teisių, jų gynimo tematika ar pasižymėjusius kitais reikšmingais darbais žmogaus teisių gynimo srityje.

Šiemet apdovanojimą pelnė žurnalistas, vertėjas, dokumentinių filmų kūrėjas ir visuomenės veikėjas Jonas Ohmanas bei jo vadovaujama organizacija VŠĮ „Mėlyna ir geltona“ už nepailstamą paramą ir humanitarinę pagalbą, padedant Ukrainos žmonėms kovoje už šalies nepriklausomybės išsaugojimą.

Beje, pastarajai organizacijai Lietuvos advokatūros renginio rėmėjai advokatų kontoros bei profesinės bendrijos: „Walless“ „Ellex Valiūnas ir partneriai“, „Glimstedt Bernotas ir partneriai“, „Eversheds Saladžius“, „Sorainen ir partneriai“, „Norkus ir partneriai COBALT“, „iLAW“, „Constat“, „Triniti Jurex“, „NOOR legal“, „Motieka ir Audzevičius“ bei „Vilys ir partneriai“ skirs iki 10 valandų nemokamų teisinių paslaugų.

Renginio metu vyko ir iškilminga Lietuvos advokatūros Garbės ženklų apdovanojimo ceremonija, kurios metu apdovanoti 4 vienbalsiai Advokatų tarybos išrinkti laureatai.

Už aktyvų dalyvavimą ir ypatingus nuopelnus Lietuvos advokatūros bendruomenei, nuoseklų vertybių puoselėjimą, atkaklumą profesiniame kelyje, už pagarbą savo profesijai Advokatų garbės ženklu apdovanota advokatė Irena Andriuškevičienė iš Alytaus. Advokatų garbės ženklu taip pat apdovanota advokatė Rasa Aurelija Kučinskaitė už ilgametį valstybės garantuojamos pagalbos koordinavimą, kai Advokatūra vykdė šį procesą, vertybių ir aukštų advokato etikos standartų puoselėjimą, aktyvų ir ilgametį darbą Lietuvos advokatūroje. Už ypatingus nuopelnus Lietuvos advokatūros bendruomenei, taikią bei pagarbią profesinę gynėjo laikyseną ir ištikimybę advokato pašaukimui Advokatų garbės ženklu apdovanotas advokatas Raimundas Lideika.

Išskirtiniu momentu tapo Garbės ženklų apdovanojimų ceremonijos kulminacija – net po 4 metų pertraukos įteiktas Lietuvos advokatūros garbės ženklo apdovanojimas, skiriamas ne advokatui. Už ypatingus nuopelnus valstybei, už teisinės valstybės, demokratijos ir teisingumo stiprinimą šiuo garbės ženklu apdovanotas profesorius dr. Egidijus Jarašiūnas – vienas iš Konstitucijos kūrėjų, Nepriklausomybės akto signatarų bei Lietuvos teisinės sistemos architektų.