Naujienos

Teisingumo ministerijoje prisiekė šeši advokatai

2022 03 17

Kovo 16 d. Teisingumo ministerijoje vykusios priesaikų priėmimo ceremonijos metu prisiekė 6 advokatai. Po priesaikų teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska akcentavo, kad advokatų ir notarų bendruomenių veikla, grįsta profesionalumu bei tarnyste žmogui, sulaukia ir labai gero visuomenės įvertinimo. Tiek advokatai, tiek notarai pastaraisiais metais išlieka tarp didžiausią visuomenės pasitikėjimą pelniusių teisinės sistemos atstovų.
„Jūsų indėlis stiprinant Lietuvos demokratijos pamatus, taip pat pagalba šiandien už savo laisvę kovojančios Ukrainos žmonėms – tai vienos prasmingiausių pastarojo laiko iniciatyvų“, – kalbėjo ministrė E. Dobrovolska.
Priesaikų ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos advokatūros pirmininko pavaduotojas Mindaugas Kukaitis sveikindamas prisiekusius advokatus ir matydamas jų susijaudinimą, linkėjo būti ištikimiems Lietuvos Respublikai, laikytis jos Konstitucijos ir įstatymų, padėti ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus.
„Dorai ir sąžiningai atlikite advokato pareigas, saugokite profesines paslaptis ir savo elgesiu išlaikykite gerą advokato vardą visą savo gyvenimą. Teisės viršenybės gynimas, visapusė žmogaus teisių apsauga yra kiekvieno iš mūsų profesinis įsipareigojimas prieš visuomenę“, - kalbėjo M. Kukaitis. Advokatūros pirmininko pavaduotojas padrąsino jaunuosius advokatus būti teisės kūrėjais ir paragino visuomet ištiesti teisinės pagalbos ranką nepasiturintiems, negalintiems savęs apsiginti, o dabar ir nuo karo agresijos nukentėjusiesiems.
Foto Teisingumo ministerijos