Naujienos

Visuotinis advokatų susirinkimas keliasi į Kauną su diskusija apie politikų atsakomybę

2024 04 24

„Praėjusiais metais pirmą kartą išbandėme tokį formatą Palangoje – Visuotinį advokatų susirinkimą pradėti diskusijomis, kurią viešai transliavome ir visuomenei. Pastarąjį formatą palankiai priėmė tiek mūsų bendruomenės nariai, tiek visuomenė, tad šiemet nusprendėme tęsti tradiciją ir savo srities profesionalus sutelkėme rimtai diskusijai – pakalbėti apie politikų atsakomybę. Labai džiugu, kad prie diskusijos prisijungė ne tik Seimo Pirmininkės pavaduotojai, Seimo nariai, bet ir politologai, teisininkai bei žurnalistai, tai teikia vilties, jog gali atsirasti politinė valia keisti teisinį politikų atsakomybės reguliavimą“, – sako Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Temą „Politikų atsakomybė – misija (ne)įmanoma?“ drauge su žurnalistu Raigardu Musnicku gvildens Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės pavaduotojai: Vytautas Mitalas, Julius Sabatauskas, Paulius Saudargas, Mykolo Romerio universiteto politologas Vytautas Dumbliauskas, portalo 15min.lt tyrimų skyriaus redaktorė, žurnalistė Jūratė Damulytė, portalo tv3.lt politikos apžvalgininkė, žurnalistė Eglė Samoškaitė, teisininkas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius Vytautas Nekrošius, Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Diskusijos tiesioginę transliaciją iš Kauno Žalgirio arenos Amfiteatro salės šį penktadienį (balandžio 26 d.) nuo 10 val. iki 12 val. bus galima stebėti tv3.lt portale arba šio portalo facebook paskyroje.

Po diskusijos Visuotinio advokatų susirinkimo dalyviai spręs ir tvirtins svarbiausius Lietuvos advokatūros bendruomenei klausimus. Pastarieji visi klausimai jau ketvertus metus iš eilės yra priimi išskirtinai tik elektroninio balsavimo būdu.

Advokatūra viena pirmųjų organizacijų panaikino iki tol buvusį įprastą, archajišką registravimąsi popieriniuose sąrašuose Visuotinio susirinkimo metu. Nuo 2020 metų advokatai registruojasi bei balsuoja, prisijungdami prie savo asmeninės paskyros per Advokatūros savitarnos svetainę.  Tokiu pat būdu yra renkami ir savivaldos organai į Advokatų tarybą, Advokatų Garbės teismą bei Revizijos komisijos narius.