Naujienos

Bylų, susijusių su užsieniečių teisine padėtimi, srauto paskirstymas tarp apylinkės teismų

2022 04 01

Teisėjų taryba informuoja, kad nuo 2022 m. balandžio 1 d. bylos dėl užsieniečių teisinės padėties bus nagrinėjamos ne tik Vilniaus regiono apylinkės teisme, bet ir kituose artimiausiuose apylinkių teismuose – Alytaus apylinkės teisme ir Utenos apylinkės teisme. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į 2021 metais Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos pasienyje susiklosčiusią situaciją dėl sieną kertančių užsieniečių skaičiaus didėjimo ir dėl to ženkliai išaugusį apylinkių teismuose gaunamų teikimų dėl užsieniečių sulaikymo ar kitų alternatyvių priemonių taikymo, skaičių taip ir į nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigaliojusius Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimus, kuriais be kitų pakeitimų, įtvirtinta alternatyvaus teismingumo taisyklė, siekiant suvaldyti bylų srautus apylinkių teismuose ir vienodinti teisėjų darbo krūvį.
 
Nuo 2022 m. balandžio 1 d. Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 140 8 straipsnio 9 dalyje įtvirtinta alternatyvaus teismingumo taisyklė skundams, teikimams dėl užsieniečių sulaikymo, sulaikymo pratęsimo ar alternatyvių priemonių skyrimo, galiojant karo, nepaprastajai padėčiai ar ekstremaliajai situacijai, bus taikoma laikantis tokios tvarkos:
  • bylas dėl užsieniečių, gyvenančių Medininkų užsieniečių registravimo centre, teisinės padėties nagrinėja Utenos apylinkės teismas ir Alytaus apylinkės teismas pagal apylinkių teismų sudarytus darbo grafikus (dėl bylų srautų pasiskirstymo);
  • bylas dėl užsieniečių, gyvenančių Pabradės užsieniečių registravimo centre, nagrinėja Vilniaus regiono apylinkės teismas pagal teismo patvirtintą tokių bylų nagrinėjimo grafiką.
     
Bylų, nagrinėjamų Utenos ir Alytaus apylinkės teismų pagal Lietuvos Respublikos užsieniečių teisinės padėties įstatymą, 2022 m. balandžio – rugpjūčio mėn., srautų pasiskirstymo grafiką rasite ČIA.