Naujienos

Pirmą kartą Visuotinis Advokatų susirinkimas vyks kitaip nei įprasta

2020 07 02

Koronavirusas ir su juo atėjusi pasaulinė pandemija sukėlė daug apribojimų. Visų pirma, apribojo galimybes tiek dirbti, tiek bendrauti įprastai. Ne išimtis tapo ir Lietuvos advokatūra, kuriai norint išlaikyti tradiciją – organizuoti kasmetinį Visuotinį advokatų susirinkimą – teko ieškoti kūrybinių sprendimų.

Šalyje įvestas karantinas ir draudimas rinktis į renginius neleido Lietuvos Advokatūrai š.m. kovo – gegužės mėnesiais sukviesti advokatus į kasmetinį visuotinį advokatų susirinkimą ir į bendruomenės šventę.

Atšaukus karantiną šalyje liko įvesta ekstremalioji padėtis, kuri taip pat riboja galimybę susirinkti į visuotinį susirinkimą.

Vis dėlto darėme viską, kad netektų priimti paties blogiausio sprendimo – atidėti arba visiškai atsisakyti šiems metams bendruomenę jungiančios tradicijos. Suradome kūrybišką ir inovatyvų sprendimą, leisiantį panaudoti ne tik išmaniąsias technologijas, bet ir kartu išlaikyti bendruomeniškumą.

Birželio 29 d. įsigaliojo Seime skubos tvarka priimta Advokatūros įstatymo pataisa, kuri suteikia galimybę visuotinį advokatų susirinkimą̨ vykdyti nuotoliniu būdu.

Birželio 30 d. Lietuvos Advokatų taryba priėmė sprendimus, kurie reglamentuoja š. m. rugpjūčio 28 d. įvyksiančio visuotinio advokatų susirinkimo tvarką ir eigą, o vakar dienos Tarybos posėdyje jau patvirtinta ir būsimo visuotinio susirinkimo darbotvarkė.

Pirmą kartą bus balsuojama ir registruojamasi tik išmaniųjų technologijų pagalba – per Advokatūros savitarnoje esančią advokato paskyrą, tačiau savo dvasią bei bendruomeniškumą išlaikysime ir puoselėsime. Susirinkimą bus galima stebėti ir jame dalyvauti nuotoliniu būdu, o visi, kuriems svarbu išlaikyti bendruomeniškumo dvasią betarpiškai bendraujant – į susirinkimą galėsime rinktis ir „gyvai“, žinoma, neviršydami nustatytų ekstremalios padėties apribojimų.

Visuotinis advokatų susirinkimas vyks „Compensa“ koncertų salėje, kurioje pagal patalpose vykstantiems renginiams nustatytus reikalavimus galės dalyvauti iki 350 advokatų, o visi kiti advokatai betarpiškai ir tiesiogiai galės dalyvauti susirinkime, užduoti klausimus bei gauti atsakymus į juos nuotoliniu būdu stebėdami tiesioginę transliaciją savo išmaniuosiuose įrenginiuose.

Netrukus Jums pateiksime daugiau svarbios informacijos apie rugpjūčio 28 dieną vyksiantį Visuotinį advokatų susirinkimą.